Technika grzewcza i sanitarna - kotłownie, pompy ciepła, instalacje grzewcze, technika solarna - Microbud Wrocław

Kontakt - Microbud Wrocław

Technika grzewcza Wrocław

Instalacje grzewcze Wrocław

Kotłownie wrocław

Technika solarna Wrocław

Stacje uzdatniana Wrocław

Pompy ciepła Wrocław

Autoryzacje

Galeria

pompy ciepła wrocław

Specjalizujemy się szczególnie w wykorzystaniu powietrznych pomp ciepła. Proponujemy rozwiązania multi energetyczne zapewniające zoptymalizowanie systemu grzewczego obiektu.

Pompy ciepła Wrocław

Co to jest pompa ciepła? Chyba każdy z nas posiada w domu lodówkę lub zamrażarkę. Nikt jednak nie zastanawiał się jak działa takie urządzenie. Za procesem zachodzącym w lodówce odpowiedzialny jest tzw. cykl Carnota. Jest to zjawisko znane od wielu lat.

Podstawowym urządzeniem każdej chłodziarki jest sprężarka, która spręża gaz krążący w instalacji. Z chwilą sprężenia gazu temperatura jego rośnie, a gdy go rozprężymy temperatura gazu spadnie. Ciepło lodówka oddaje do atmosfery, w której się znajduje a produkowany chłód przekazywany jest do jej wnętrza. Pompa ciepła to właśnie taka lodówka tylko, że cykl Carnota został w niej odwrócony.

Wyróżniamy dwa rodzaje tych urządzeń. Pompy oparte na geotermii, które pozyskują ciepło z gruntu poprzez sondy pionowe lub kolektory poziome i pompy oparte na areotermii, które pozyskują ciepło z powietrza. Coraz bardziej popularne stały się ostatnio pompy ciepła do wytwarzania ciepłej wody użytkowej. Koszty montażu tych urządzeń jest porównywalny do instalacji solarnej ale urządzenie to nie jest zależne od stopnia nasłonecznienia.

Miasto Wrocław żeby zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza wprowadziło program, w ramach którego dofinansowuje wymianę kotłów węglowych na bardziej ekologiczne urządzenia m.in. pompy ciepła.


Proponujemy kompleksową usługę poprzez:

punktor Zaproponowanie rozwiązania
punktor Dobór urządzeń
punktor Wykonanie instalacji
punktor Uruchomienie i regulację

Współpracujemy z uznanymi producentami pomp ciepła oraz doświadczonymi projektantami.

Zapytaj o szczegóły poprzez zakładkę KONTAKT

 

microBUD, ul. Rezedowa 55, 54-515 Wrocław

Mapa strony