Technika grzewcza i sanitarna - kotłownie, pompy ciepła, instalacje grzewcze, technika solarna - Microbud Wrocław

Kontakt - Microbud Wrocław

Technika grzewcza Wrocław

Instalacje grzewcze Wrocław

Kotłownie wrocław

Technika solarna Wrocław

Stacje uzdatniana Wrocław

Pompy ciepła Wrocław

Autoryzacje

Galeria

instalacje grzewcze wrocław

Wykonujemy instalacje wewnętrzne:

punktor

Kanalizacyjne

punktor

Gazowe

punktor

Wody użytkowej

punktor

Centralnego ogrzewania

punktor

Centralnego odkurzania

 


Instalacje grzewcze Wrocław

Instalacje grzewcze służą do ogrzewania budynków i obiektów budowlanych. Już w fazie projektowania istotny jest wybór systemu dla instalacji grzewczych.

A czym jest instalacja grzewcza. Jest to system składający się z przewodów, kształtek i armatury pozwalający na przekazanie ciepła produkowanego przez źródło (kocioł gazowy, olejowy, stałopalny, pompa ciepła) do pomieszczenia w którym przebywamy. Elementem, który pozwala na takie przekazanie ciepła mogą być zarówno grzejniki, pętle ogrzewania podłogowego lub ściennego a także nagrzewnice wodne.

Jaka instalacja grzewcza byłaby dla nas najlepsza? Odpowiedź na to pytanie uzależniona jest od specyfiki budynku( mieszkalny, użytkowy, przemysłowy). W budynkach przemysłowych składających się z hal produkcyjnych z reguły stosowane są nagrzewnice wodne z racji kubatury i braku miejsca na tradycyjne grzejniki. W lokalach użytkowych (gabinety, sklepy) często ze względów estetycznych stosowane są instalacje podłogowe. Natomiast w budynkach mieszkalnych a w szczególności jednorodzinnych stosowane są z reguły systemy mieszane np. parter: kuchnia, hall, salon, łazienki – ogrzewanie podłogowe, Pietro: sypialnie – ogrzewanie grzejnikowe. Należy przy tym pamiętać o różnicy pomiędzy tymi dwoma ostatnimi. Zasadnicza różnica to bezwładność układu. Bezwładność to w skrócie czas rozgrzewania lub studzenia instalacji. Bezwładność ogrzewania podłogowego z racji bezwładności jastrychu (betonu) jest na tyle duża, że zaleca się utrzymywanie stałej temperatury dzień/noc w okresie grzewczym gdzie w przypadku ogrzewania grzejnikowego różnica w temperaturze pokojowej dzień/noc może wynosić do 3stC.

W poprzednich latach najbardziej popularnym dla instalacji grzewczej był system spawanych stalowych rur czarnych. System ten był stosowany głównie w układach otwartych z obiegiem grawitacyjnym. Obecnie również ma zastosowanie dla rozbudowanych układów zamkniętych.

Wraz z otwarciem granic mamy obecnie dostęp do wielu systemów służących m.in. do wykonywania instalacji grzewczych: instalacje lutowane z rur miedzianych, instalacje prasowane z rur miedzianych, instalacje zgrzewane z rur PP, instalacje prasowane z rur wielowarstwowych.

Ostatnio najbardziej popularne wśród wykonawców i inwestorów są instalacje prasowane z rur wielowarstwowych. Na polskim rynku jak i w mieście Wrocław jest wiele firm ofereujących instalacje grzewcze w systemach prasowanych rur wielowarstwowych i sztuka polega na wyborze tego optymalnego.

Nie zawsze cena systemu powinna być podstawowym kryterium wyboru.

Sugerujemy właściwe rozwiązania dostosowane do specyfiki budynku. Doradzamy w zakresie doboru najlepszych technologii
oraz materiałów. Dostosowujemy rozwiązania do możliwości finansowych inwestora. Dla małych budynków mieszkalnych oraz
przemysłowych przygotowujemy zestawienia materiałowe oraz wstępne wyceny.

Zapytaj o szczegóły poprzez zakładkę KONTAKT

 

microBUD, ul. Rezedowa 55, 54-515 Wrocław

Mapa strony